Znaleziony temat: ile lat uczelnia przechowuje dokumenty

Ile lat uczelnia przechowuje dokumenty?

Każda uczelnia ma swoje procedury dotyczące przechowywania dokumentów uczniów i studentów. W zależności od rodzaju dokumentu, czas przechowywania może się różnić. Poniżej przedstawiamy orientacyjne wytyczne dotyczące przechowywania dokumentów.

Dokumenty szkoły podstawowej i gimnazjum

Szkoły podstawowe i gimnazja przechowują dokumenty uczniów przez okres 5 lat od daty ukończenia szkoły. W przypadku, gdy uczeń kontynuuje naukę w szkole ponadgimnazjalnej, dokumenty przechowywane są przez okres 5 lat od daty ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej.

Dokumenty szkoły ponadgimnazjalnej

Szkoły ponadgimnazjalne przechowują dokumenty uczniów przez okres 50 lat od daty ukończenia szkoły. W przypadku, gdy uczeń kontynuuje naukę na studiach, dokumenty przechowywane są przez okres 50 lat od daty ukończenia studiów.

Dokumenty uczelni wyższej

Uczelnie wyższe przechowują dokumenty studentów przez okres 50 lat od daty ukończenia studiów. W przypadku, gdy student kontynuuje naukę na kolejnym kierunku studiów, dokumenty przechowywane są przez okres 50 lat od daty ukończenia ostatniego kierunku studiów.

Dokumenty nauczycieli i profesorów

Dokumenty nauczycieli i profesorów przechowywane są przez okres 50 lat od daty zakończenia pracy na uczelni.

Podsumowanie

Przechowywanie dokumentów jest ważnym elementem funkcjonowania szkół i uczelni. Warto pamiętać, że czas przechowywania dokumentów może się różnić w zależności od rodzaju dokumentu i instytucji. Zawsze warto zapytać o procedury przechowywania dokumentów w danej szkole lub uczelni.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: ile lat uczelnia przechowuje dokumenty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Szkoła Podstawowa Nr 1 – Oferta Edukacyjna

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Bydgoszczy oferuje swoim uczniom szeroki zakres edukacji. Przygotowujemy uczniów do życia w społeczeństwie, w którym nauka jest najważniejsza. Nasza oferta

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.